RSS feed for Gracekellen
  • Little Women

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Two Popes

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Beanpole

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Divine Love

    ★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

  • Phantom Thread

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

  • mother!

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Loveless

    ★★★½

  • The Florida Project

  • The Square

  • Twin Peaks: The Return

  • A Fantastic Woman

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Skins

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Split

  • Jackie

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • Blair Witch

  • The Handmaiden

    ★★★

  • Captain Fantastic

  • The Hateful Eight

  • The Danish Girl

  • Summertime

  • The Lobster

  • Hot Girls Wanted

  • Love

  • Mustang

  • Carol

  • Brooklyn

  • Mistress America

  • The Witch

  • Black Mirror: White Christmas

  • She's Beautiful When She's Angry

  • Trash

  • Inherent Vice

  • Gone Girl

  • The Theory of Everything

  • Goodnight Mommy

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Mommy

  • Grace of Monaco

  • The Way He Looks

  • The Grand Budapest Hotel