Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★½
Edit this entry  
26
Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

2021
×
Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
42

42

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
14
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
License to Drive

License to Drive

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Edit this entry