Sort by
  • Aftersun

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • I Told Sunset About You

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • 1985

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Happy Prince

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • mother!

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Me Before You

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Departure

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Circle

  • Inside Out

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Far from the Madding Crowd

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Hundred-Foot Journey

    ★★★