• He's All That

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Infinite

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Dreamland

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★

  • 10,000 Saints

    ★★½

  • Mustang

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Megan Is Missing

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • My Sister's Keeper

    ★★★★★

  • Bratz

    ★★½

  • Candy

    ★★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • The Notebook

    ★★★★★

  • Mysterious Skin

    ★★★

  • Bend It Like Beckham

    ★★★★

  • Pearl Harbor

    ★★★★★

  • Tart

    ★★★

  • The Patriot

    ★★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Fifteen and Pregnant

    ★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Dumb and Dumber

    ★★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★

  • Reality Bites

    ★★½

  • My Girl 2

    ★★

  • The Sandlot

    ★★★★★

  • A League of Their Own

    ★★★½

  • My Girl

    ★★★½

  • Rain Man

    ★★★★

  • Flowers in the Attic

    ★★½

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • Top Gun

    ★★★★

  • Rumble Fish

    ★★★★

  • Puberty Blues

    ★★½

  • Endless Love

    ½

  • Little Darlings

    ★★★★