Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fall

Fall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Adore

Adore

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You People

You People

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crash

Crash

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Because of Winn-Dixie

Because of Winn-Dixie

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boys

Boys

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
School Ties

School Ties

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry