Sort by

graham has logged 434 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Sebastian Maniscalco: Aren't You Embarrassed?

Sebastian Maniscalco: Aren't You Embarrassed?

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry