Sort by

graham has logged 41 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trolls

Trolls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Snowman

The Snowman

1982
×
Read the review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Salt

Salt

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tammy

Tammy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry