Sort by

graham has logged 42 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Terminator

The Terminator

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falling

The Falling

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Lear

King Lear

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Superstar

Superstar

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry