• Twilight

    Twilight

    ★★★½

    Not this going up by a full star this watch!! I get it now!!

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★

    This one is just continually engaging. Never a dull moment.

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★½

    The Count Dooku battle though >>

  • Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

    Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

    ★★★★★

    Miley always is at her peak, and not everyone keeps passing their peak. She’s outstanding.

  • John Wick

    John Wick

    ★★★★½

    John deserves justice damnit and that’s what he’s getting!!

  • Spoiler Alert

    Spoiler Alert

    ★★★★

    Not me bawling at midnight last night from this movie. Absolutely crushing.

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

    I don’t hate her as much as I used to, especially that pod racing scene.

  • Knock at the Cabin

    Knock at the Cabin

    ★★★½

    I enjoyed the sheer madness that this brings a gay man. Constantly feeling targeted with negativity. Great example of a movie not about the fact that it’s main characters are gay, but they just… are.

  • George of the Jungle

    George of the Jungle

    ★★½

    I just think the best part is the fact that this has great actor after great actor attached to it. Like, are you kidding??

  • Hercules

    Hercules

    ★★★★½

    The muses are the only casting decisions that I’m going to scrutinize infinitely if they’re bad.

  • Chang Can Dunk

    Chang Can Dunk

    ★★

    Colin had this playing and it’s bad

  • Scream VI

    Scream VI

    ★★★★

    Genuine fun, and the camp level of each one is so great. The bodega scene had me so hooked. All I want more of is… the deaths!!! Kill main characters!!! Wth?!