Graham has logged 155 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Firm

The Firm

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bloody Sunday

Bloody Sunday

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★½
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Peterloo

Peterloo

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry