Graham has logged 26 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1984
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
Edit this entry  
17
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Song of Styrene

The Song of Styrene

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diane

Diane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blowin' Up

Blowin' Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry