Sort by

GrahamSkipper has logged 105 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Edit this entry  
03
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Giving Birth to a Butterfly

Giving Birth to a Butterfly

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Leech

The Leech

2022
×
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Offseason

Offseason

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★
Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Our Father

Our Father

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Serenity

Serenity

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Moontrap

Moontrap

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
★★½
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Edit this entry