giorgia has logged 13 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
War Horse

War Horse

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry