giorgia has logged 173 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Omelia contadina

Omelia contadina

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Edit this entry  
07
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Ties

The Ties

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Keepers

The Keepers

2017
×
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★½
Edit this entry