RSS feed for Grant

Grant has logged 38 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★
Edit this entry  
20
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Man Up

Man Up

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
Savage Dog

Savage Dog

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
The Adventure Club

The Adventure Club

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dead in a Week (Or Your Money Back)

Dead in a Week (Or Your Money Back)

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Edit this entry  
05
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Imagine That

Imagine That

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Edit this entry