Tim has logged 10 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Village

The Village

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry