Sort by
  • Scream VI

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★★

  • A Short Film About Babies

  • The House

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • The Humans

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

  • King Richard

    ★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Time

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Till Death

  • Azul la mancha

  • Bo Burnham: Inside

  • medicament

  • Thunder Force

    ★½

  • Save Ralph

  • Skepticism

  • The Fallout

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Dreams I Recall

  • Mass

    ★★★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

  • Long Toast

  • Sheets

  • My Scapegoat

  • Education

  • Hourglass

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Alex Wheatle

  • Lovers Rock

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Under the linden trees

  • Small Axe

    ★★★½

  • Mank

  • Chick Fight

  • Amour

  • Vicenta

    ★★★½