Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
½
Edit this entry  
14
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Novelist’s Film

The Novelist’s Film

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blow Out

Blow Out

1981
×
Edit this entry  
05
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
TÁR

TÁR

2022
×
Edit this entry  
26
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Edit this entry  
10
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
Read the review Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
02
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
Read the review Edit this entry