Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Creed III

  • A Man Called Otto

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Violent Night

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • The Munsters

    ★★★½

  • 100 Best Kills: Texas Birth Control, Dick Destruction

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • TÁR

  • Terrifier 2

    ★★

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Moonage Daydream

  • Jurassic World Dominion

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

    ★★

  • The Bad Guys

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Turning Red

    ★★

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Antlers

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Real Charlie Chaplin

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Belle

  • Titane

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

  • Revue Starlight: The Movie

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Mon Repas Durant Un Temps De Tristesse; Un Pizza Je N'Oublierai Jamais

    ★★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

  • The Sparks Brothers

  • In the Earth

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Final Account

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • I'm Thinking of Ending Things

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • The Way Back

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½