• The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • The Batman

    ★★

  • Kimi

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Zola

    ★★

  • Uncut Gems

  • Parasite

    ★★★★½

  • Pain and Glory

  • Making-of: Babylon Berlin

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Donbass

    ★★★½

  • Mandy

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Blade Runner 2049

  • The Death of Stalin

  • Dunkirk

  • The Disaster Artist

  • Get Out

  • David Lynch: The Art Life

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Blackhat

    ★★

  • Under the Skin

  • Spring Breakers

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★½

  • Cave of Forgotten Dreams

  • The Ghost Writer

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Eastern Promises

  • Encounters at the End of the World

  • The Bourne Ultimatum

    ★★★

  • Apocalypto

  • Casino Royale

    ★★★★

  • Children of Men

  • Inland Empire

    ★★★★½

  • Black Book

    ★★★★

  • Miami Vice

    ★★★★

  • Southland Tales

    ★★

  • Mission: Impossible III

    ★★★

  • The Wind That Shakes the Barley

    ★★★★

  • The New World

    ★★★★★

  • Munich

    ★★★★★

  • Syriana

  • Grizzly Man

  • War of the Worlds

    ★★★½

  • Collateral

    ★★★★

  • Bad Santa

    ★½

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★

  • In the Cut

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★½

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

  • Enemy at the Gates

    ★★

  • In the Mood for Love

    ★★