RSS feed for Grayve616
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
VHS Nasty

VHS Nasty

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Walks at Midnight

Death Walks at Midnight

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mortal Remains

Mortal Remains

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Party Night

Party Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sweatshop

Sweatshop

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death Walks on High Heels

Death Walks on High Heels

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Daddy's Deadly Darling

Daddy's Deadly Darling

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jack-O

Jack-O

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Terror of Hallow's Eve

The Terror of Hallow's Eve

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bat

The Bat

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wolfman

Wolfman

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Black Sleep

The Black Sleep

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead of Night

Dead of Night

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trilogy of Terror

Trilogy of Terror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Cries in the Night

Cries in the Night

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Poker Night

Poker Night

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hollow Gate

Hollow Gate

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry