Sort by
  • The Beekeeper

    ★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Poison

    ★★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★★½

  • The Swan

    ★★★★½

  • Shards of Moon

  • American Fiction

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★★½

  • The History of the Minnesota Vikings

    ★★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Small Flower

  • Barbie

    ★★★

  • In Our Day

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Air

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Tetris

    ★★

  • Afire

    ★★★★½

  • In Water

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Pathaan

    ★★★★

  • Plane

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The People You're Paying to Be in Shorts

    ★★★★½

  • The Autopsy

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Walden

  • Smile

    ★★½

  • Walk Up

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Menu

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • No Bears

    ★★★★

  • Saint Omer

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • Women Talking

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • How to score 10 runs in the first inning and lose

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Detective vs. Sleuths

    ★★★★

  • Section 1

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

  • Irma Vep

  • Hustle

    ★★★

  • Showing Up

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Godland

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • A Short Story

  • The Northman

    ★★★