• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Into the Unknown: Making Frozen II

    ★★★★½

  • Don't Go Gentle: A Film About IDLES

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Rip Up The Road

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Countdown

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Random Acts of Violence

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Deeper You Dig

  • The Lion King

    ★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

  • Fighting with My Family

    ★★★★½