Sort by
  • The History of the Minnesota Vikings

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • White House Plumbers

    ★★★

  • A Tooth for a Tooth

    ★★★½

  • Scrapper

  • Past Lives

    ★★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The People You're Paying to Be in Shorts

    ★★★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★

  • She Said

    ★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • How to score 10 runs in the first inning and lose

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Section 1

    ★★★★½

  • Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

    ★★★★½

  • Hustle

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Mayor Pete

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Muhammad Ali

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★