• The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Call

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • We Are Who We Are

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Transhood

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Invisible Man

  • Time to Hunt

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lost Girls

  • Some Kind of Heaven

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Cuties

  • Little Women

    ★★★★

  • 3022

    ★★

  • Let It Snow

  • Midway

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • Uncanny Annie

    ★★

  • Fractured

    ★★★★

  • American Son

  • The Goldfinch

    ★★

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Wretched

    ★★★

  • 1BR

    ★★★

  • Culture Shock

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Colours

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • See You Yesterday

  • Swallow

    ★★★½

  • Someone Great

  • Guava Island

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

  • Despite Everything

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Down

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lodge

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Serenity

  • Glass

  • Escape Room

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Grinch

    ★½

  • Swiped

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House