kid has logged 23 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Casper Meets Wendy

Casper Meets Wendy

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
El Angel

El Angel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry