Sort by

Benjamin Hunter Green has logged 20 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Dracula's Dog

Dracula's Dog

1978
×
Read the review Edit this entry  
29
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★½
Edit this entry  
29
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry