• Crimes of the Future

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Long Toast

  • The Midnight Sky

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • Ava

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Extraction

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Onward

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • The Courier

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★

  • It Chapter Two

  • Enter the Anime

    ½

  • School Spirit

    ★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★