Greennerdcinema has logged 264 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Noah

Noah

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Man Walking

Dead Man Walking

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Black Book

Little Black Book

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
Eragon

Eragon

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rio

Rio

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Live by Night

Live by Night

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rio Grande

Rio Grande

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry