Sort by
  • Amsterdam

  • Do Revenge

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • TÁR

  • Prey

  • Not Okay

  • Nope

  • The Gray Man

  • Vikram

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

  • Armageddon Time

  • As We Hold Hands

  • The Northman

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Outfit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Alice

    ★★

  • Fresh

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ferny & Luca

    ★★★★½

  • Eternals

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • The Cursed

    ½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • France

  • Titane

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Annette

  • Black Widow

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Mortal Kombat

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Nenjam Marappathillai

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Cherry

    ½

  • The Blazing World

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★