Sort by

Penny has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky

Rocky

1976
×
Edit this entry  
16
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry