RSS feed for jay

jay has logged 23 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slice

Slice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
Read the review Edit this entry