RSS feed for jay

jay has logged 24 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skin

Skin

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry