Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Edit this entry  
31
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Edit this entry  
30
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★½
Edit this entry  
29
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fast X

Fast X

2023
×
★★
Edit this entry  
21
Camille 2000

Camille 2000

1969
×
★★★
Edit this entry  
20
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
Like & Share

Like & Share

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★★
Edit this entry  
30
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Apur Sansar

Apur Sansar

1959
×
★★★★
Edit this entry  
23
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★★
Edit this entry  
20
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Edit this entry