Sort by

Hafidh has logged 654 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Tokyo Twilight

Tokyo Twilight

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★
Edit this entry  
30
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Good Marriage

A Good Marriage

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Blended

Blended

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Edit this entry  
22
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
22
The Seafarers

The Seafarers

1953
×
Edit this entry  
22
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
★★½
Edit this entry  
22
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★★
Edit this entry  
22
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Edit this entry  
22
In the Absence of the Sun

In the Absence of the Sun

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★★
Edit this entry  
19
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
Edit this entry  
17
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry