Hafidh has logged 53 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You and I

You and I

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Edit this entry  
24
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Imperfect

Imperfect

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Edit this entry  
21
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Science of Fictions

The Science of Fictions

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Susah Sinyal

Susah Sinyal

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Three Days to Eternity

Three Days to Eternity

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Edit this entry  
14
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry