• All About Eve

    ★★★★★

  • This Is Spinal Tap

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Stop Making Sense

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Goonies

    ★★★★

  • Insiang

    ★★★★½

  • St. Elmo's Fire

    ★★★

  • Repo Man

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Fast Five

    ★★★

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★½

  • Class

    ★★★

  • WarGames

    ★★★½

  • Risky Business

    ★★★

  • Flashdance

    ★★½

  • The Outsiders

    ★★★½

  • Fast Times at Ridgemont High

    ★★★★