• Groundhog Day

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Stop Making Sense

    ★★★★½

  • Insiang

    ★★★★½

  • Manila in the Claws of Light

    ★★★★½

  • Mary Poppins

    ★★★★½

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★½

  • For a Few Dollars More

    ★★★★½

  • La Belle Noiseuse

    ★★★★½

  • Aguirre, the Wrath of God

    ★★★★½

  • Control

    ★★★★½

  • The Conformist

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • Céline and Julie Go Boating

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Elephant Man

    ★★★★½

  • Love in the Afternoon

    ★★★★½