• God of Gamblers

    ★★★★

  • Speed

    ★★★★

  • Caché

    ★★★★

  • Terms of Endearment

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Vive L'Amour

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • The Goonies

    ★★★★

  • Repo Man

    ★★★★

  • Fast Times at Ridgemont High

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • A New Leaf

    ★★★★

  • On Golden Pond

    ★★★★

  • Safe

    ★★★★

  • A Moment of Innocence

    ★★★★

  • Elle

    ★★★★