Sort by
  • Mank

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Child's Play

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Honey Boy

  • Glass

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Overlord

  • The Clovehitch Killer

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

  • Widows

  • Halloween

  • Beautiful Boy

  • Vox Lux

  • The Sisters Brothers

  • Suspiria

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • First Man

  • Roma

  • Cam

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

  • Cold War

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Thunder Road

  • Upgrade

  • Blockers

  • After Everything

  • Support the Girls

  • A Quiet Place

    ★★★½