Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Lights Out

Lights Out

2016
×
Edit this entry  
13
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
RoboCop

RoboCop

1987
×
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
17
War Dogs

War Dogs

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read prior review Edit this entry  
03
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Edit this entry  
02
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Edit this entry  
13
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read prior review Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
14
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read the review Edit this entry