Sort by

david has logged 17 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry