david has logged 12 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry