Sort by
  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Spirited

  • Falling for Christmas

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • Morbius

  • Better Nate Than Ever

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Scream

  • The 355

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Addams Family 2

    ½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★★

  • Hollywood

  • Misbehaviour

    ★★★½