Sort by

Alec Greer has logged 724 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
That Darn Cat!

That Darn Cat!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Tree

The Christmas Tree

1991
×
Read the review Edit this entry  
23
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
United 93

United 93

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Panda Holiday

Kung Fu Panda Holiday

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bugs Bunny/Road Runner Movie

The Bugs Bunny/Road Runner Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Abominable Snow Rabbit

The Abominable Snow Rabbit

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ed, Edd n Eddy’s Jingle Jingle Jangle

Ed, Edd n Eddy’s Jingle Jingle Jangle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rabbit's Feat

Rabbit's Feat

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alabama Snake

Alabama Snake

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trump Card

Trump Card

2020
×
Read the review Edit this entry