Alec Greer has logged 67 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blended

Blended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Trolland

Trolland

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Norbit

Norbit

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry