Sort by

Alec Greer has logged 90 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chow Hound

Chow Hound

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Curse of the Monkey Bird

The Curse of the Monkey Bird

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A-Haunting We Will Go

A-Haunting We Will Go

1966
×
Read the review Edit this entry  
31
Cheese Chasers

Cheese Chasers

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Knight

Black Knight

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Gigli

Gigli

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo! Abracadabra-Doo

Scooby-Doo! Abracadabra-Doo

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

Scooby-Doo! and the Reluctant Werewolf

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Superior Duck

Superior Duck

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chariots of Fur

Chariots of Fur

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Box-Office Bunny

Box-Office Bunny

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Splash

Splash

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drake & Josh Go Hollywood

Drake & Josh Go Hollywood

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Windblown Hare

The Windblown Hare

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry