RSS feed for greer
  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • The Banana Splits Movie

    ★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • A Madea Family Funeral

    ★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Native Son

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • 86'd

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★