Sort by

Bobby has logged 197 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hot Dog... The Movie

Hot Dog... The Movie

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Children

The Children

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder by the Coast

Murder by the Coast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santo in the Treasure of Dracula

Santo in the Treasure of Dracula

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Rigor Mortis

Rigor Mortis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminal Island

Terminal Island

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Tower

Dark Tower

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry