• Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Godmothered

    ★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Mangrove

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Shore

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½